ASE Praha 2009 fotoreport04

12. října 2009 v 23:54 | spacedaniel |  Z akcí
Otec a syn. Duo Garriotti., neboli dva Garriottové na jednom místě. Sedí pospolu a jeden bez druhého ani ránu........Dvě generace. Otec Americký astronaut z programu Apollo a později také Skylab (ikdyž na Měsíc se nikdy nepodíval-ale přesto byl pro něj na dosah) a Space Shuttle. Otec co by první generace -astronaut-který po zrušení Měsíčních letů Apollo zůstal ve službách NASA,aby posléze absolvoval jeden kosmický let na Skylabu,.....a ve službách dále vydržel.....a to se mu vyplatilo a vzlétl do vesmíru ještě na palubě raketoplánu Space Shuttle.
V pravo sedící mladý muž-syn-a tedy generace druhá. Syn který chtěl od malička jít v otcových šlépějích, ale byl pro NASA nepoužitelný pro drobnou zrakovou vadu. Svého snu se nevzdal a o hodně požději po otci využil možnosti stát se dalším kosmickým turistou, které vynáší do vesmíru za jistý obnos Ruská federace. Paradoxem také je, že zatímco otec se honosí titulem astronaut, pak synek zase cosmonaut - participant. Oba tak měli možnost vzlétnout na orbitu Země a vidět jí v celé své kráse a křehkosti. Garriott mladší také navázal na předcházející let svého otce, a pořizoval fotografie přibližně stejných míst jako jeho otec z paluby Skylabu. Stejně tak oba dva pečlivě naslouchali každé přednášky a došlo i na jejich dotazy k řečníků. A jak to vypadalo po stránce sběratelské???? No otec se nejdříve zdráhal a nechtěl o podepisování slyšet, a mladší z Garriottů zase nebyl proti. Takže nejdříve jsem šel na mladšího Richarda G. v úterý. No a staršímu jsem ukázal již ve čtvrtek , že když je tam syn, tak on tam prostě už musí být také. Po krátkém váhání se Owen do podepisování dal a už ani neprotestoval.
Pokud si pozorně prohlédnete momentku, pak Vám jistě neujde ani to , že o řadu sedadel výše sedí také i jiní kosmonauti. A tak zprava do leva můžete vidět : G.Ivanova-kosmonaut Bulharska.,B.Farkase-kosmonauta Maďarska a trochu v předklonu je kosmonaut ruský pan Aksjonov. Ta bělovlasá a hutná "hříva" na hlavě., účes ten patří zase astronautovi Hartsfieldovi. Ke všem se pochopitelně vrátíme.

..............a zase ti Garriottové. Na snímku 1-pozorně sledující výklad přednášejícího. Na stejném snímku, je zachycena také část osoby. Taky zvučné jméno a osoba-persona-astronaut. Tady je jen kousek, který manipuluje s svým mobilním telefonem, ale jistě si na vás vzpomenu a zanedlouho uvidíte člověka celého. Snímek 2-opět pracovní nasazení Garriotta,tentokrát mladšího. Snímek 3-R.Garriott naslouchající. Snímek 4, by se dal okomentovat jako :"......viděl jsi to ,to bylo zajímavé, a nebo co tomu říkáš?........"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama