ASE Praha 2009 fotoreport 21

31. října 2009 v 22:27 | spacedaniel |  Ostatní
Rozhodl jsem se to vzít tak trochu z kopce. Nechci prodložovat běh událostí jejichž čas již byl naplněn. Vskutku bude to pro mne prožití události,které zústanou ve vzpomínkách velmi,velmi dlouho. Mohl jsem být dva dny v luxusní přítomnosti kosmonautů a astronautů. Lidí, kteří naší planetu Zemi viděli tak jak jej my pozemštané známe pouze z filmových záběrů a fotografií. Je jim jistě co závidět a je co obdivovat jaký kus práce odvedli a jaký kus práce na lidi v oblastech poznávání vesmíru čeká. A o tom všem bylo i setkání ASE v Praze 2009. Moje návštěva splnila nad očekávání, a moc si okamžiků strávených na ASE vážím. Příležitostí setkat se s legendami vesmíru,s tak velkým množstvím na jednom místě a v jistý čas. .......taková příležitost se jen tak hned neopakuje. Ne vždy se poštěstí je mít zde doma, a tak pohromadě. Buďme vděční za tutto příležitost. Já ,ačkoliv jsem nevěřil zpočátku ve zdárný konec návštěvy jsem skutečně rád, jak mne a že mne kolegové k návštěvě ASE přesvědčili.
Vraťme se však ještě do období konání ASE. Ještě zbylo pár dokumentujících fotografií, které považuji za zajímavé. Chci se s Vámi ještě podělit o nějaké postřehy. Přeji Vám příjemné usazení před Vašimi monitory,brouzdavost na internetu a těchto stránkách. Pokračujeme.......
Začínáme snímkem, zachycující hned dva výzmamné ruské kosmonauty. Kosmonaut Serebrov a Afanasjev. Jak sami vidíte ,pozorně sledují výklad. Snímek jsem pořídit ze svého místa sezení-ostatně jako snad většinu z těch co jste tady viděli sami. Jen bylo potřeba někdy déle čekat až se vytvoří jakési "fotografovací okno"a pak pořídit i takové snímky. Líbí se mi na nich právě to , že nejsou strojené-pracovní a zachycují skutečnou atmosféru setkání. Mimojiné oba pánové taky jak jsem tady již několikrát napsal-laskaví a vždy každému na přání vyhověli dát autogram, a nebo snad prohodit pár slovíček.
Ano další pracovní fotografií.....stal se jím kosmonaut Aksjonov. Sedl si vedle kosmonauta Hermaszewského a hodně spolu debatovali-přednáška nepřednáška. Usměvavý člověk a vstřícný. Nebylo těžké jej poznat, jeho obličej se mi velmi spolehlivě vryl do paměti. Můj intenzívní trénink v rozpoznání podob dnešního obličejů před odjezdem na ASE se tedy vyplatil. A tak tedy Aksjonov ještě jednou tady pro Vás všechny:
*****************************************
Tak trochu se vrátím ke kosmonautovi Grečkovi. Śe zájmem sledoval co se tady děje,ale starší člověk čas od času nevydrží. Jednu přednášku si vyposlouchal ve stoje,už nevydržel sedět. Marná sláva věk je věk. Vzal si sebou mobilní překladatelskou staničku a postavil se bokem. Tady si vyposlouchal co měl přednášející na mysli.
Věřte však, že je to pán sice ve věku,ale lidsky skromný a vstřícný. Velmi rád si s vámi popovídá. Stále nemohu zapomenout na okamžiky strávené v jeho blízkosti. Také jsem mu slíbil, že mu fotografie na CD vypálím a některé vyhotovím. Se ví , že bych rád taky je měl podepsané. No a jestli se to podaří pak se to tady na blogu dovíte taky. Chce to především čas a také trpělivost-no uvidíme. Tak tedy pan kosmonaut Grečko ještě jednou z ASE.

Šloffííííka,si tedy vystřihl jak bylo libo. Není se čemu divit,únava je únava, a všichni jsme lidé. Dobrotivý pan Grečko si prostě zdříml ....no a co.........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama