ASE Praha 2009 fotoreport 18

28. října 2009 v 19:24 | spacedaniel |  Ostatní
Svou drobnou postavou,ale velkým duchem se představil i japonský astronaut K.Wakata. Vždy v dobré náladě a v pohodě. Takto se dá krátce hovořit o této persóně ASE kongresu. S humorem hovořil o svých kosmických letech, a o tom jak je naše planeta křehká a krásná. Také on pečlivě sledoval dění kolem sebe a se zájmem diskutoval s kolem sedícími kosmonauty a astronauty. Na snímku s číslem 2, jej vidíte sedět vedle jedné z legend programu Apollo R.Schweickarta a veterána z letů Space Shuttle -Ross Jerry Lynn .

.........a ještě jednou Wakata. Tady tak trochu zamyšlený.
Jeho "kosmický" křest se odbyl na palubě raketoplánu STS 72 Endeavour, druhý let na STS 92 Discovery a třetí a zatím poslední na palubě STS 119 Discovery. Mohli jsme shlédnout celkem zajímavé snímky a filmové záběry z práce astronautů na orbitě kolem Země. Nejsou to žádní supermani, tak jak to mají lidé po roky doslova vryté do paměti. Naopak obyčejní lidí,ambiciózní a přátelští. Žijící se svými starostmi a radostmi .
Věřte, že tito lidé si vždy váží při svých pracovních vytíženích každé volné chvíle, a náležitě si jich umí vychutnat. Stejně tak tomu bylo z vyprávění tohoto astronauta.
Japonec věrný svým národním tradicím také ve vesmíru pojal i několik experimentů pro školní výuku. Předvedl žákům škol a studentům jak se chovají kapaliny,různě točící se hračky. Prostory stanice se prolétl několikrát i legendární vějíř Japonských Gejš.......a byl názorně ukázaný postoj před zahájením zápasu sumo-jeho charakteristické dupnutí levou a pravou nohou.
Také toto vyprávění pobavilo publikum, a přiblížilo každodenní práci a život na palubě stanice. S dodatkem jak si je možné zpříjemnit tyto okamžiky .


Vinogradov podepisuje a podepisuje a ......furt podepisuje. Kdo by jej neznal a nebo nepoznal. Už ani nebudu psát, že se jednalo o další zajímavou osobu. On totiž je. Mimořádný kliďas i po tom co se po něm převalila několikrát vlna autogramu chtivých lidí. Byl rád, že se na něj promluvilu rusky,a taky z toho byl překvapený. Ani já jsem neodolal a několika větami se jej zdvořilostně zeptal jak se má a jak se mu u nás líbí.........aaa da khoroszoe pivo u vas. No zaplať pánbuh, že alespoň to píívo stále píše, že. Vedle Vinogradova střídavě seděl i další kosmonaut Usačev a nebo Kotov. Vlastně nebylo tady nezajímavých osob :-))
A jak to tak vypadá i o přestávkách venku se diskutovalo. Nedalo se to nezaslechnout a nevyfotografovat-i tady o kosmonautice. Jen zkráceně, co opustil tuto dvojku kosmonaut Vlokov ml. bylo slyšet jak si prodiskutovávají manévr přiblížení ke stanici. ....Nado sastykovat sja s verchu. Apasnost bolszaja i ........"Jakoby ti hoši byli stále ve výcviku a nebo snad v závodech RKK Energija při nějaké konzuiltaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama