ASE Praha 2009 fotoreport 16

20. října 2009 v 22:29 | spacedaniel |  Ostatní
A máme tady dalšího aktéra, resp přednášejícího a kosmonauta na ASE kongresu v Praze Dejvicích. Tento mladíček jevlastně druhá generace kosmonautů. Jeho otec byl také kosmonaut. Už Vám někoho připomíná ? Už víte kdo to je ? Pokud ne a nebo jste si nejistí pak Vás ujistím, že se díváte na snímek kosmonauta Volkova Sergeje Alexandroviče. 472 člověk ve vesmíru a vlastně v den 24.10.2009 to bude rok co se vrátil z vesmíru. Přesněji z mise kosmické lodě Sojuz TMA 12 a posádky ISS-16S Mezinárodní orbitální stanice ISS. Tento jeho let byl první a skutečně na události originální a precizí. Připomenu alespoň situaci,která se v historii kosmonautiky udála skutečně poprvé. Předchozí posádka Sojuz TMA 11 přistávala nestandartním způsobem . Stalo se tak v důsledku nesprávného rozdělení lodě pro přistání. Zkráceně toto dělení se děje za pomocí pyropatron,které kosmickou loď rozdělí na tři části. Z těchto dvou je jedna klíčová a v této je také přistávací modul pro posádku. Ta se posléze orientuje pro správný-optimální úhel průniku atmosférou., a tedy regulérní přistání. Neregulérní přistání se stalo v případě Sojuzu TMA 11 a to se nazývá sestupem balistickým. Mimo jiné to také znamená velkou zátěž na lidský organismus-vystavený velkému přetížení. Posádka Vlokov mladší-Kononěnko zústali na palubě ISS a zprávu se dověděli téměř ihned po přistání kolegů. Rozběhla se mašinérie konstrukčních dohadů a také postupů a řešení,aby nedošlo ke ztrátě posádky ve fázi návratu. Poprvé v historii kosmonautiky se uskutečnil výstup mimo loď a demontáž jedné z pytopatron přímo z konstrukce Sojuzu-kosmické lodě. Účel ? JASNĚ STANOVIT ZDA JE PYROPATRONA VYROBENA SPRÁVNĚ A SKUTEČNĚ FUNKČNÍ.
O tom se snažil zkráceně hovořit S.Volkov ,a taky jej patřičně okomentovali starší pardálové a kosmonauti v jedné osobě. Své polínko přiložil i Grečko,ale hlevně Leonov a Savinych. S.Volkov trochu znejistěl,ale bylo z úsměvu vidět jak respektuje staší kolegy a jsou pro něj velkou autoritou. Mladý volkov působil uvolněně ,skromně a hlavně i laskavě.

Také sledoval dění kolem,ale poznámky si nedělal . Nevšiml jsem si ani,jestli si sem tam udělal fotografii. Ptal jsem se jej jak se mu tady u nás líbí. Da Praga,eto magičnyj gorod. Jak to tak ,ale bývá a asi to znáte všichni kdo někdy byl na nějakém školení a bylo docela teplo. Prostě se chce zavřít oko ,únava v poloze sedícího.......a člověk se nudí. To prosím nepostihlo pouze tohoto kosmonauta,ale prakticky všechny.A tak se nudí S.Volkov a už i Usačev se "nakazil". Stále se ,ale drží.
A tak čas od času zaplať pánbuh za ty přestávky trochu se přeluftovat,pošpacírovat-protáhnout se. Tak se podařilo i venku "nachytat" některé kosmonauty ve volné diskuzi . Na fotografiích vidíte nejen mladého Volkova ,ale i Vinogradova a Usačeva.
A ještě nakonec. Na pravou míru,kterého ,že Vokova kosmonauta je to syn? Tak tedy je to syn kosmonauta Volkova Alexandra Alexandroviče. A tady je táto Volkov


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama