ASE Praha 2009 fotoreport 15

19. října 2009 v 21:36 | spacedaniel |  Ostatní
Přichází další na řadu ze zde přítomných kosmonautů.
Clervoy Jean-Francois , kosmonaut Francie. Nyní se velmi významně podílí na vývoji a výrobě přetlakových modulů ATV. To je také důvod proč jej v ESA zastihnete jen občas. Přesto vám Vaší korespondenci pro tohoto kosmonauta/astronauta předají do správných rukou. Clervoy odpovídá,ale je dost zaneprázdněn prací a povinnostmi, takže musíte být trpěliví odpovědi. Clervoy se tady ukázal ve čtvrtek dopoledne a odpoledne. Ponejprve uvedl své kolegy z oboru a výrobce ATV ,kteří zde seznámili posluchače se stávajícím stavem výroby modulů tak s budoucností a záměry firmy. V této době si připravoval na notebooku presentaci a svou přednášku. Stačil poslouchat kolegy a dělat si poznámky. Jeho podpis bylo získat trochu s potížemi. Stále spěchal a odbýval zájemce, že až po přednášce. Po přednášce chtěl uniknout,ale sběratelé jeho "útěk" znemožňovali. :-)) Přece jen pak se uklidnil a začal rozdávat autogramy.
Vzniklo několik poznámek,ale co v nich bylo po mně nechtějte vědět. Tak dalece jsem zase nesledoval každého jednotlivce. Předpokládám, že šlo o poznámky pracovní.

Do vlastní přednášky Clervoye, uvedl další kosmonaut a host,který se chopil čtvrtečního odpoledního moderování. Byl jím kosmonaut Savinych. Předal mu mikrofon ,a jelikož se těsně před uvedením narychlo Clervoy oblékal do saka a byl nedbale upraven......byl upraven Savinychem,prohlédnut a schválen pro pokračování. Byl to tak trochu pokus o vtipné řešení a uvedení řečníka., a taky se to podařilo. Důkazem byl úsměv přítomných.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama