ASE Praha 2009 fotoreport 13

18. října 2009 v 13:43 | spacedaniel |  Ostatní
Yi So-Yeon
kosmonautka Jižní Koreje. Tak tady se téměř všichni mí kolegové trefili. Tato drobná a usměvavá dívka, aledovala vše co se zde dělo. Pravda je , že trochu byla unavená a stále na ní doléhala únava z překonání časového pásma, a tak se stalo, že při první přestávce se jako školák natáhla na sklopnou lavičku a zdřímla si. Nikdo jí to něměl za zlé......... Dělala si intenzívní poznámky a seděla hned vedle kosmického turisty R.Garriotta., také s ním velmi živě diskutovala a srandovala. Dost se měli k sobě-bylo znát na nich jejich přátelství.
Bezesporu se stala terčem pozorností a nejeden sběratel jí okupoval svou přítomností. Získat od této osoby autogram nebyl problém,vždy s úsměvem na tváři vyhověla každému kdo za ní přišel.

.....a také se často ptala přednášejících. Tady tentokrát sedí vedle Rakouského kosmonauta Viehbocka, ale obklopená také těmi co s kosmonautikou taky něco mají společného. Jsou to mojí kolegové sběratelé a zájemci-nadšenci kosmonautiky. Jistě se pozná kolega Ivo Hudec a Jiří Vopálka. Jistě to pro ně byl bezesporu velký zážitek pozorovat to dění kolem a dokola. Aby ne,vdyť jen tak hned se tato akce u nás opakovat nebude-přinejméně asi tak na 30 let dopředu. Zbývá doufat, že alespoň se podaří něco takového zorganizovat například v Polsku, Slovensku a nebo Maďarsku. Příštím rokem má své zasedání ASE až v Malaysii a pravda to je trochu z ruky.


Snímek vlevo ukazuje jak sedí mezi kosmonauty Viehbockem a Hermaszewskim . Jejií poznámky do malého sešitku neměly konce......a tak psala a psala. Málo kdy používala sluchátka pro tlumočení a z toho také usuzuji, že její angličtina a ruština je na tom docela dobře.
Vpravo další snímek pořízený z místa položeného výše. Tedy resp. z mojeho místa sezení na přednášce v úterý 6.10.2009 ASE kongresu. Yi So-Yeon ,trochu působí znaveně -byl to trochu dlouhý den,ale tolik zajímavý.

Lituji jen , že přednášky nebyly tlomučeny do národního jazyka. Nevadilo by mi kdyby to bylo alespon do ruštiny-tomuto jazyku rozumím,ale bohužel. Bezesporu zajímavé by to bylo i pro nás co jsme zde byli jako nadšenci kosmonautiky a rádi by se jistě i našinci na ledacos zeptali.Také
přednáška Korejské kosmonautky se začala pěkným a nezaměnitelným úsměvem a stejně tak i skončila. Také její přednes se doplňoval obrázky a filmovými záběry z jejího kosmického letu na Sojuzu TMA 12.
Hovořila o tomto letu jako o svém významném životním mezníku a také s humorem poukazovala na jisté momenty z průběhu kosmického letu jako takového. Ne zřídka bylo slyšet ze sálu smích a potlesk , amyslím si že zaslouženě.
Podle přiložených obrázků se hovořilo o průmyslu a elektronizaci firem Jižní Koreje a jejich záměrech účasti v kosmických programech a hlavně záměr utvoření pevného národního programu pro výzkum vesmíru. Viděli jsme také pěkné a humorné záběry z vlastního kosmického letu této kosmonautky. Mohu zde napsat, že všichni přítomní se zájmem sledovali tuto presentaci .

Pravda sem tam se trochu hlušněji ozval i A.Leonov ,ale z tohoto momentu se smáli všichni-věděli, že tento kosmonaut žertuje a baví své okolí.
Ano stále usměvavá a v dobré náladě........Takovou si jí lidé, kteří zde byli budou velmi dobře pamatovat. No a to je nakonec dobře. Mimojiné je to moc pěkné děvče. Snímky níže to dokazují ,jsou to záběry z její přednášky.
Zajímavé a úsměvné bylo vyprávění jak jeden z experimentů letu se měl stát pokus o jisté cviky na způsob karate. Nicméně zabránil tomu samotný skafandr-resp. jeho střih,který významně omezoval pohyb. Jednalo se o samostatný žert této kosmonautky, ale pobavil celý sál přítomných.
uáááááááá karateéééééééé. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama