ASE Praha 2009 fotoreport 11

17. října 2009 v 18:27 | spacedaniel |  Ostatní
Bulharský kosmonaut číslo 2.-Alexandrov Alexandr Panajatov . Také i on nám zestárnul. Ve svém obleku vypadá spíše jako námořní kapitán, ale skutečně zdání klame.
Tak trochu bokem a skoro v ústraní téměř nepozorován sledoval v lavici veškeré dění. Stále jak jsem sledoval co se dělo přede mnou mi nedošlo, že někteří kosmonauti chtěli mít klid a tedy sedí ne ve svém vyhrazeném prostoru . Konečně mne napadlo se rozhlédnout a podívat se za sebe-ha a byl tam. Polkl jsem slinku a vždyť on přece sedí hned za mnou.....aaaa vedle něj to je Balandin další kosmonaut. Takže fotííím a hned taky hledám co bych mohl nechat podepsat. Takže materiály putují za má záda k podpisu těch dvou uvedených. S širokým úsměvem mi vrací Alexandrov materiály a podává mi ruku. Stejně tak se děje i s Balandinem-polévá mne čúrek potu. Kolegové,kteří se zabývají také kosmonautikou se mne o přestávce ptají s kým jsem si to povídal a kdo to sedí za mnou. Sděluji jim jejich jména ,no a ti tak potom činí jako sběratelé....a už se podepisuje a podepisuje.
Ano oba seděli tak trochu bokem. Pouze Alexandrov si dělá poznámky a Balandin hodně přemáhá svou únavu.

Další snímek je pracovní. Sice probíhá přednáška,ale jak je vidět ne všichni poslouchají. Stejně tak jako ve škole-"vzpomínáte" :-)) Jeden se dívá-poslouchá a dělá s poznámky, druhý píše a poslouchá,třetí poslouchá a čte si v novinách. V horní řadě "vyrušuje" a baví se kdoví o čem.
A kdo to všechno je,z které třídy to jsou žáci ? Klasa ASE kongres 2009 Praha. Kosmonauti Baturin,vedle něj Avdějev,čtoucí noviny je Ljachov. Nad nimi sedí a baví se astronaut Fabian a Bobko. Za Baturinem není vidět V.Branda,ale ten poslouchal celou dobu prosím.
Na rozdíl od předcházející fotografie, pak tady všichni pozorně sledují a naslouchají. Jako první se do objektívu dívá legenda kosmických vycházek. První člověk, který vyšel na kosmickou vycházku Alexej A.Leonov, vedle něj sedí kosmonauti Savinych,Šatalov a Filipčenko. Růžek fotografie nezachytil obličej kosmonauta Alexandrova-ruského kosmonauta.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama