ASE Praha 2009 fotoreport 10

17. října 2009 v 0:05 | spacedaniel |  Z akcí
Ing.O.Pelčák nebyl (oproti jiným VIP hostům) českými organizátory pozván na kongres ASE jako host, ač by se to přinejmenším podle základních zásad slučnosti dalo normálně předpokládat, takže ,aby se mohl setkat se svými kolegy a poslechnout se jejich přednášky, zaregistroval se jako novinář - případné kritiky tohoto postupu nutno předem poučit, že se tím nedopustil žádného podvodu ani nečestného jednání, protože v současné době mimo jiné odpovídá za obsah časopisu-zpravodaje Svazu letců, takže se vlastně stal novinářem."
ToufarPelčákASE¨
Jak jsem se již zmínil a nyní se vracím, na ASE kongresu v Praze se objevili i dva pánové. Byli jimi Ing. Oldřich Pelčák (náhradník na Československého kosmonauta z roku 1978 pro let na kosmické lodi Sojuz 28), a také spisovatel a publicista pan Pavel Toufar ( známý komunitě zabývající se kosmonautikou jako autora mnoha knih). Tato návštěva zde byla mnohými vítaná . Musel však hlavně nejednomu zahraničnímu sběrateli a zájemci o kosmonautiku vysvětlovat kdo tito dva pánové jsou. Nemohli poznat ani jednoho a ani druhého. Nemám zjístěno kolik lidí si přišlo k p.Pelčákovi pro autogram,ale pracuje se na tom.

bertOldř
Jistým záměrem, proč se na ASE kongresu ukázal i ing.O.Pelčák jsou jeho rozsáhlé přátelské vztahy mezi kosmonauty jak ruskými tak i tzv. internacionálními( program Interkosmos). Pro mnohé stisky rukou a přáteských přivítání (o přestávce) se konečně uvolnil prostor pro to pořídit alespoň tento snímek. Vlevo tak můžete vidět kosmonauta Maďarska B.Farkase a v pravo již zmíněného O,Pelčáka. Bylo zajímavé sledovat jak po tolika letech se setkávají staří pardi kosmonautiky. Ještě větší sklízeli obdiv svého přátelství-viditelného přátelství., a radost ze setkání. A tak to má být. čas od času spekuluji s myšlenkou,proč třeba se pod nějakým názvem nestýkají právě ti lidé,kteří se na kosmický let připravovali a do vesmíru nikdy neletěli. Jistě i na takových setkáních by se mnoho lidí sešlo. Připadá mi, že to byli lidé,kteří se se stejným zapálením a vervou chystali na kosmicklý let,přestože mnohdy věděli,že budou až ti druzí a nebo neletící.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama