ASE Praha 2009 fotoreport 07

14. října 2009 v 9:50 | spacedaniel |  Z akcí
Ve výčtu kosmonautů a astronautů můžeme pokračovat dále.

fabolja
Snímek zachycuje tři osobnosti. Ve spodní lavici sedí a svojí tlomočnickou staničku se slucátky drží letec kosmonaut SSSR a nyní také Ruské federace Ljachov Vladimír Afanasjevič . Moje utkvělá představa o tom, že tento kosmonaut je vyššího vzrůstu zcela kolabovala. Vždy mi na fotografiích z doby jeho aktívní činnosti připadal mohutný a zdatný ruský bohatýr. Kupodivu zjistil jsem , že je stejné výšky jako já. Z toho vyplývá, že i já se tedy vejdu se svou maličkostí do sedačky Sojuzu-do Kazbeku :-)). To je pro mne sice potěšitelné a radostné,ale stejně zůstanu navždy přikovaný gravitací na Zemi. V prasátku 35 mil. dolars není a i kdyb bylo je na dlouho obsazeno,ale zpět. Nad panem Ljachoven o řadu výše sedí vedle sebe veteráni z letů Space Shuttle ,a patrně i velicí kamarádi. Vlevo tak můžete vidět asronauta Fabiana Johna McCrearyho, a hned vedle něj a také astronaut Bobko Karol Joseph, "Bo" . Asi 14 dní před odjezdem na tuto akci jsem viděl u kolegy na TV satelitu-,ale nemohu dnes říct na kterém kanále pořad o raketoplánu. Zrovna pan Bobko byl zachycen v Ames Research Center na trenažéru orbiteru raketoplánu. Vyprávěl o úskalích při přistání a kritických fázích letu raketoplánu. Díky tomuto pořadu jsem jej vlastně také i poznal. Nikdy mi však nepřišlo na mysl, že jej vlasně budu mít skoro vedle sebe-přes uličku. Je to velmi zajímavý a nepsatelný pocit při setkání s takovými osobnostmi ASE., a jako ,že zde jich bylo dost na hromadu osobních zážitlů. Oba zmínění astronauti si dělali poznámky přímo do svých notebooků a stále spolu o něčem debatovali. Vstřícní na autogram, a dokonce upozornovali některé sběratele, že se již dané osobě podepsali na stejný materiál.
haddfieldd
Ch.Hadfield-astronaut Kanady. Tady stojí v dobře ušitém saku. Budí respekt a pohledem odměřeným sleduje dění kolem sebe. Ve skutečnosti takový není. Lze rozpoznat , že je zavalený prací a nechce být nevyužitý. V úterní dopoledne a odpoledne moderoval začátky přednášek a také nahlas korigoval program setkání na učebně. Ochotný podepsat se ,pravda zaneprázdněn povinostmi,ale nevím o nikom,komu by autogram odmítl dát.
A tak ještě jednou podívaj se vašnostové na toho Hadfielda. Jednou v zápřahu za notebookem -to bylo úterý. Vpravo snímek stejné osoby, řekněme trochu uvolněný, a ze čtvrtka. Pouze v tričku,ale stále pozorně sledující děj na ASE.
hadfA 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama