ASE Praha 2009 fotoreport 05

13. října 2009 v 9:53 | spacedaniel |  Z akcí
skup2
.....................a tady je důkaz, že Schweickat seděl hned vedle Garriottů. Snímek zabírá i obsazení sedadel o jednu řadu výše. Pro jistotu jsem provedl identifikaci obličejů známých tváří kosmonautiky. Povedlo se Vám to také? Jistě se shodneme, že Schweickart a oba Garriottové se jaksi ani časem moc nezměnili. Ovšem Bulharský kosmonaut a Madarský se mým kolegům, kteří tady byli ,dost a výrazně pletli. Problém měli i s ruskými kosmonauty. Co naplat lidé se mění a stárnou. Taky jsem měl někdy pochybnosti,ale ve valné většině jsem se trefil spolehlivě. To vše díky treninku ,který jsem sám o vlastní iniciatívě na sobě i vyzkoušel. Téměř měsíc jsem na internetu studoval a snažil si zapamatovat obličeje těch,kteří tady budou-a vyplatilo se. Ale zpět.
Všichni staří "pardi kosmonautiky" seděli a maslouchali se zájmem. Byl to zážitek vidět před sebou a v hledáčku fotoaparátu ty, o kterých jsem doposud jen četl a znal z fotografií a nebo filmových záběrů. Těžko se to popisuje,to si asi každý musí zažít sám, ale věřte je to adrenalínový zážitek.
schweGarr
Snímek-konkrétní-ten palec na mobilním telefónu a komu patřil. Vlevo Schweickart a spolusedící Garriott starší.
schwei
schwei01
A ještě alespoň dvakrát pohled na jednu z legend kosmonautiky. Schweickart a autogram zde na ASE 2009 Praha. Jeho autogram jsem získal ještě za doby tzv. totality ,tedy před rokem 1989. Šel jsem tedy žádat o jeho autogram na fotografii,kde už byli jeho kolegové téměř všichni. Ano mohl jsem pořídit fotografie ,ale podpis s tím jsem již počítat nemohl. Pokoušel jsem se jednou v úterý a jednou ve čtvrtek. Výsledek-odmítavý. Dále jsem už neobtěžoval, ostatně podobně dopadli ostatní kolegové domácí a zahraniční také. Na znamení pochopení a poděkování jsem tomuto astronautovi alespon podal ruku-což neodmítl.Pravda viděl jsem jeden autogram, který vznikl v průběhu ASE, ale ten nebyl můj a vznikl za jiných okolností něž v posluchárně s číslem 209.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama