2009 ASE kongres v Praze -Fotografie

11. října 2009 v 0:44 | spacedaniel |  Z akcí
Tak trochu a po částech se zde budou objevovat změnšeniny fotografií,kterými jsem zachytil trochu atmosfery kongresu,ale také a to hlavně kdo tu byl. A snad je i poznáte sami, trochu jsou si podobní z fotografií. Někdo více a někdo méně zestárnul, ale stále to jsou jedni a ti samí-kosmonauti a astronauti.Vyfešákovaný kosmonaut Ruské federace pan Baturin Jurij Michajlovič. Pokud zalistujete v knížce a nebo spíše v encyklopedii na internetu pak se dovíte , že je účastníkem v posádce Sojuzu TM 28 a také Sojuz TM 32. Svým prvním kosmickým letem se stal 382. člověkem vesmíru.
Tento kosmonaut je velice příjemný pán. Působí inteligentně a na výši. Budí respekt svou výškou a přiměřeným jednáním. Nikomu neodmítl autogram na čemkoliv, a trpělivě podepisoval.
Alexej A.Leonov-VIP osobnost kosmonautiky snad asi při všech možných setkáních s kosmonauty. Moderně a sportovně oblečený rozdával dobrou náladu a trochu vzruchu kolem sebe. Je až neuvěřitelné po kolika infarktech a nemocích se tento kosmonaut opět postavil na nohy -a dal vědět "...já se vrátím....!" Nikdy jsem jej na vlastní oči neviděl a také nezažil. Jeho přítomnost a přirozenost mi vyrazila doslova dech. Vždy ochotný na něco odpovědět, podepsat se .....podat ruku na rozloučenou. Levý snímek je z úterního programu, a zachycuje jej sedícího v učebně v lavici . Učebna 209., to číslo mne bude provázet snad asi celý život. Psal jsem vám o trochu vzruchu......hlasitě se projevoval ve svých názorech ,když všichni poslouchali a dívali se na presentace. Tu u Čínského kosmonauta a tu zase při ukázce programu USA se vztahem letů lidí k Měsíci. Podstata jeho projevu vyplývala z toho, že se sám asi neslyšel jak rozmlouvá s kolegou- a tedy Savinychem a Šatalovem. Při tom všem měli všichni do jednoho sluchátka, kde se jim z Angličtiny simultáně tlumočilo. Zvýšené projevení názoru tak způsobilo sice trochu vzruchu ,ale spíše úsměv na tvářích všech přítomných., a potažmo obdiv mentality tohoto kosmonauta. Mohu to sám potvrdit, když jsem viděl jak Leonov vyskakuje z výtahu university. Jde o tzv. výtah který je stále v chodu a připadá jako věčný nekonečný výtah. Jen jsem litoval ,jak jsem sice měl fotoaparát u sebe,ale okamžik jsem nestačil zaznamenat. Ostatně tento zmíněný výtah sklidil velkou pozornost v technickém řešení ,kdy se o něj zajímali jak astronauti tak kosmonauti. Stále byl fotografován , a nešlo nikomu do hlavy jak se tam nahoře ta kabina s člověkem "převrátí", že zase po tom co stoupala vlevo pak klesá vpravo...a člověk v ní stojí neměné polohy.....a stále dokola. ((:-))
Vlevo kosmonaut Savinych a vpravo Leonov ,při diskuzi o přestávce. Stále se hovořilo o kosmonautice přítomné a budoucí. Oba kosmonauti patřili bezesporu mezi velmi známé,ale ne rozhodně jediné. A bylo jich více...a zaplať pánu bohu za to. Jak vidíte oba pánové byli zcela odvázaní a přirození. Pan Savinych byl také vstřícný a svolil ke společné fotografii,ale o tom později.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama